Завдання з математики
Опрацювати надану нижче інформацію і виконати завдання:
Повторення таблиць множення і
ділення чисел на 7. Розв’язування задач на спосіб зведення до одиниці
Мета:
закріпити навички табличного множення і ділення чисел на 7; формувати вміння
використовувати вивчений матеріал під час розв’язування задач і прикладів;
вдосконалювати обчислювальні навички, вміння працювати самостійно; виховувати
старанність.
Хід уроку
І.
Організаційний момент
II.
Актуалізація опорних знань
3. Розв’язування
задач (усно)
На 3 однакових
аркушах — 24 малюнки. Скільки малюнків на 6 таких аркушах?
В 4 однакових
пляшках — 8 л квасу. Скільки літрів квасу в 5 таких пляшках?
У 5 ящиках — 50
кг слив. Скільки кілограмів слив у 3 таких ящиках?
III.
Повідомлення теми уроку
— Сьогодні на
уроці ми продовжимо роботу над задачами на зведення до одиниці. .
IV.
Робота над темою уроку
1. Підготовча
робота (с. 31, завдання 208).
2. Робота за
таблицями множення і ділення чисел на 7 (с. 31, завдання 208)
— Прочитайте
таблицю множення і ділення на 7.
— Поясніть, як
одержали результати.
3. Тренувальна
вправа (с. 31, завдання 209)
— Розкажіть з
пам’яті таблицю множення і ділення числа 7.
— Як перевірити,
що 28 : 7 = 4?(помножити)
4. Розв’язування
прикладів з коментуванням (с 31, завдання 210).
V.
Розвиток математичних знань
1. Робота над
задачею на спосіб зведення до одиниці (с. 32, завдання 211)
Аналіз задачі.
Складання короткої умови.
6 годин — 42 л
8 годин — ?
— Запишіть
розв’язання задачі.
Сильніші учні
записують розв’язання виразом: 42 : 6 • 8 = 56 (л).
Усі решта учнів
— по діях під керівництвом учителя.
1) 42 : 6 = 7
(л) — за 1 годину;
2) 7 • 8 = 56
(л) — за 8 годин.
Відповідь: 56 л
пального витратить цей трактор за 8 годин роботи.
2. гра «Знайдіть
зайву фігуру»
— Яку
фігуру позначено зайвим числом?
6 12 18
24 30 32
364248
3. Самостійна
робота (див. додаток на с. 44)
а) Завдання 212.
Відповідь: 28
днів,
Комментариев нет:
Отправить комментарий